top of page

Lek. Paulina Biegańska-Szczepaniak

Założycielka OvuCycles.

Lekarka, instruktorka metod rozpoznawania płodności. Członkini Stowarzyszenia Medycyny Stylu Życia

oraz Polskiego Towarzystwa Zdrowia Prokreacyjnego i Leczenia Niepłodności.

 

Doświadczenie w zakresie przyczynowego leczenia zaburzeń cyklu i niepłodności zdobyła uczestnicząc w licznych stażach, konferencjach i szkoleniach. Z pasją wykorzystuje je w swojej praktyce lekarskiej, nie tylko lecząc ale także edukując swoich pacjentów. Stawia nacisk na samoświadomość pacjentek oraz pacjentów, dzięki czemu stają się oni partnerami w procesie leczenia. 

Nieustannie poszerza swoją wiedzę w zakresie zdrowia prokreacyjnego i przyczynowego leczenia zaburzeń płodności, dzięki czemu proponuje sposoby leczenia oparte na najnowszej wiedzy medycznej.

8-IMG_7522.jpg

KONSULTACJE

STACJONARNE / ONLINE 

Konsultacja prekoncepcyjna

Natura przygotowała i wyposażyła kobiety tak, aby mogły zajść w ciążę bez specjalnego przygotowania i tak do ciąż najczęściej dochodzi. Jednak obecny styl życia i czynniki środowiskowe sprawiają, że przygotowanie do prokreacji wydaje się być rozsądnym podejściem do zdrowego rodzicielstwa. 

 

Właściwe przygotowanie do ciąży w okresie prekoncepcyjnym zarówno kobiety jak i mężczyzny może wspomóc prawidłowe zapłodnienie, przebieg ciąży i rozwój dziecka.

To ważny aspekt profilaktyki poronień, patologii przebiegu ciąży, wad wrodzonych czy problemów związanych z niepłodnością. 

Warto podkreślić, że w staraniach prokreacyjnych ważny jest stan zdrowia obojga przyszłych rodziców, gdyż oboje mają jednakowy wpływ na prawdopodobieństwo poczęcia dziecka. 

Przygotowanie do ciąży nie jest obowiązkowe. Jest natomiast kilka kluczowych obszarów, o które można zadbać przygotowując się do poczęcia. 

Postępowanie przygotowawcze przyszłych rodziców zakłada zmianę stylu życia obojga optymalnie na 6 miesięcy przed planowanym poczęciem, a przynajmniej na
3 miesiące wcześniej. 

Koszt. 300 zł (pierwsza konsultacja + konsultacja kontrolna)

Pierwsza konsultacja (ok. 60-90 min)

Szczegółowy wywiad zdrowotny, omówienie stanu zdrowia, stylu życia, stosowanych leków i suplementów

oraz ustalenie ewentualnej diagnostyki i leczenia.  Jest to także czas na Państwa pytania, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości. 

Konsultacja kontrolna (ok. 30 min)

Omówienie wyników badań, wyznaczenie czasu największej płodności i ustalenie planu działania na czas starań. 

Konsultacja zaburzeń cyklu

Zdrowia reprodukcyjnego kobiet nie można oddzielić od ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. W rezultacie zdrowie kobiety jest najlepsze, gdy jej ciało może naturalnie owulować i miesiączkować, a wszelkie zaburzenia hormonalne zostały rozwiązane za pomocą leczenia przyczynowego.   

Przykre dolegliwości, które doświadczasz w trakcie cyklu to nie Twoja uroda. Zajmiemy się tym. 

Pierwsza konsultacja 250 zł (ok. 60-90 min)

Szczegółowy wywiad zdrowotny, omówienie stanu zdrowia, stylu życia, stosowanych leków i suplementów, analiza dokumentacji medycznej i wyników badań. Ustalenie diagnostyki i leczenia.  

Konsultacja kontrolna 150-200 zł (ok. 60 min)

Omówienie wyników badań, obserwacji cyklu i ustalenie planu działania.

Umów wizytę

Dziękuję za zgłoszenie

Wypełnij formularz podając swoje dane i preferowany dzień oraz godzinę konsultacji.

W przeciągu 48 godzin otrzymasz potwierdzenie drogą mailową. 

e-mail: paulinabieg.md@icloud.com

tel: 512 056 598

Physicians are designed to be teachers first, healers second.
The best hope you can give your
patients is when they feel 
they could be on driver seat on 
pathway to healing.

bottom of page